Autor:

Maverick

Utworzono:

01.05.2016

"Małe derby", bo tak można było określić mecz z Piastem Wilczęta, gdzie trenerem jest wszystkim dobrze znany z Braniewa Jacek Ptak. Mecz układał się pod dyktando zawodników z Braniewa, którzy podczas całego spotkania kontrolowali przebieg wydarzeń na boisku. Pierwsza połowa to klasyczny przykład boiskowej nieskuteczności. Już w 3 min Zatoka powinna prowadzić 1:0 za sprawą Michała Blumerskiego, który w sytuacji sam na sam strzela w boczną siatkę. Swoje 100% sytuacje mieli Jacek Pszczołowski, Kamil Hebda i Bartłomiej Koczara, ale w każdym z tych przypadków świetnie spisywał się bramkarz Piasta albo strzały zawodników z Braniewa były niecelne. W 43 min w sytuacji sam na sam bramkarz gospodarzy interweniuje rękoma poza polem karnym za co zostaje ukarany czerwoną kartką. W jego miejsce wchodzi, również bardzo dobrze znany braniewskim kibicom, Łukasz Pruchniewski. Po przerwie Zatoka, grając w przewadze, całkowicie zdominowała zawodników Piasta. Ponownie świetne sytuacje do zdobycia bramki mieli Kamil Hebda, Bartek Koaczara, Michał Blumerski i Damian Hebda. Tym razem jednak świetnymi interwencjami popisywał się bramkarz gospodarzy. Punkt zwrotny nastąpił w 73 min meczu. Za kontuzjowanego Kamila Hebdę wchodzi Mateusz Borysiak i to właśnie on w 75 minucie podaje piłkę w pole karne do Bartka Koczary, który precyzyjnym strzałem pokonuje Łukasza Pruchniewskiego. 5 minut później "Borys" decyduje się na indywidualną akację, wbiega w pole karne i uderza na bramkę. Interwencja bramkarza Piasta była na tyle nieudana, że piłka ląduje w siatce 0:2. W 83 min składna akcja, którą rozpoczął prostopadłym podaniem Łukasz Rudnicki, w pole karne wbiega Bartosz Budny, który dogrywa piłkę do nieobstawionego Jacka Pszczołowskiego, a kapitan Zatoki z 3 metra posyła piłkę do pustej bramki 0:3. W 89 min brak koncentracji zawodników z Braniewa wykorzystują piłkarze Piasta, którzy jednym długim podaniem wyprowadzają swojego napastnika sam na sam z bramkarzem gości - 1:3. Po chwili sędzia kończy mecz Zatoka II Braniewo zasłużenie wygrywa.